חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  
דף הבית >> הפינה של גילה >> "ויהיו כל מעשיך לשם שמיים"
 

 

 

 

 

 

 

 

בס"ד.

"ויהיו כל מעשיך לשם שמיים" (הלכות דעות ג'ב'; מורה נבוכים ג' ח').
 
 
תקופה ארוכה מחלת הסרטן בכלל וחולי סרטן בפרט מרתקים אותי.
פגשתי בחיי אנשים המתמודדים עם סרטן , לצערי לא מעטים. אלו אנשים אמיצים אשר מסתכלים למוות בעיניים. ורבים מהם אומרים לו – לא! אני מפה לא הולך! אני נלחם! והם נלחמים בגבורה, אין מקום לתבוסה. כל קרב קטן , כל מערכה בקרב, על החיים ועל השפיות, על האמונה ועל החיים- כניצחון במלחמת עולם.
והם נולדים מחדש אסירי תודה על המתנה וחדורי אמונה שאין כמותה, על החיים, על ההזדמנות להילחם- ולנצח. וכתינוק שרק נולד נולדת יחד איתם דרך חיים חדשה, השקפה חדשה,אמונה חדשה ורצון עז לתת.
התעניינותי בנושא זה הביאה איתי להתנדב בעמותה הנקראת ח.ס.ן ( חולי סרטן נלחמים ) ושם פגשתי אנשים שמתמודדים עם מחלה זו יום יום ,שעה שעה – אנשים עם נתינה ללא סוף,חמלה אשר אין לה גבולות. לא משנה מי אתה ומה הרקע שלך לכולם נושא משותף – ההתמודדות עם נושא כ"כ קשה ומורכב אשר סוחט כוחות נפש רבים..והם שם! הם שם לתת, לתמוך,להקשיב.
הגעתי לעמותה מתוך רצון לתת ולחזק אבל יצאתי משם מחוזקת וקיבלתי כ"כ הרבה. למדתי כ"כ הרבה. ואכן כדברי השיר – "אנשים יפים באמצע הדרך..." ואכן אלו אנשים יפים מאוד והייתה לי הזכות להכיר ולגעת .
        
סרטן – לא סוף העולם רק למי שבוחר לראות זאת כך.
סרטן הוא משבר, נקודת מפנה. אנו נעמדים לפני צומת דרכים. לאן לפנות? לאיזה כיוון ?
השאלה שחולים רבים שואלים היא מה אורך החיים שלי? כמה זמן נותר לי לחיות? זו לא השאלה . השאלה צריכה להיות מהו האורח חיים שלי? אלו מין חיים אני רוצה ?
 אף פעם לא מאוחר לשנות . שינוי אינו תלוי בדבר הוא דורש רק העזה והתמדה.
 
כתלמידה לצמחי מרפא ורוקחות טבעית למדתי - ועדיין לומדת - להכיר את הטבע ומתנותיו הבלתי נלאות. את מתנותיו האינסופיות של אלוקים , לנו – הילדים שלו, אני לומדת, כמו תינוק שמתחיל ללכת ולגלות עולם חדש , לפקוח עיניים ולהשתמש בראייה חדשה, להתבונן, לחוש במציאות חדשה, רוחנית יותר, עמוקה יותר.
את המתנה הזו אני רוצה להכיר לכולם העולם, לחלוק , ואת המתנה הזו אני רוצה לנצל – זו המתנה הגדולה מכולם.
אלוקים אוצר בתוכו כ"כ הרבה אהבה ואחת הדרכים להראות לנו – דרך הטבע.
מתנה זו היא של כולם, וחובה עלינו לשתף ולחלוק ולהשתמש.
ולכן בחרתי לעשות את עבודת הסטז' בנושא כ"כ קשה וטעון - אונקולוגיה.
בתקווה שאלוקים יזכה אותי ויסייע בידי לעזור, להקל, בכל דרך ורמה אפשרית – גופנית ונפשית. רגשית ורוחנית. ולהיות שליחה הראויה למתנה שכזו. ושמעשי אכן יהיו לשם שמיים.
 
שיטות ריפוי טבעיות רבות הודחקו שנים רבות אבל אין זה אומר ששיטות אלו אינן מועילות.
כיום יותר ויותר אנשי מקצוע ורפואה נפתחים לנושא של רפואה טבעית או רפואה משלימה ומשתמשים בה כאמצעי לריפוי ולהקלה. כדוגמת צמחי מרפא, תזונה,דיקור, וכדומה.
יפה תיארה זאת לינדה קלרק בספרה " תרופות טבעיות למחלות שכיחות "–
" .... הרופאים בני הזן החדש שבהדרגה רבה הולכים ונעשים זמינים, מתחילים באמת לקיים הלכה למעשה את שבועת היפוקרטס, אבי הרפואה, שעסק באמצעי ריפוי טבעיים, כגון : מנוחה, עבודה, אכילה נכונה, התבדרות ופעילות גופנית של החולה.... הוא גם ידע שרופאים אינם מרפאים; שהטבע הוא העושה את המלאכה ושהגוף, אם רק תינתן לו הזדמנות הוגנת באמצעות גישה טבעית, מטרתו תהיה תמיד בכיוון הבריאות. רק אם נכשלו האמצעים הללו, יש לפנות לתרופות, כמוצא אחרון, או לניתוח. כיום דומה שהסדר הוא הפוך; תחילה מנסים תרופות וניתוח ואילו אמצעים טבעיים כגון תזונה נכונה פעילות גופנית ומנוחה זוכים לעיתים קרובות להתעלמות מוחלטת...".
 
אני מאמינה שהתרופה למחלות רבות וסופניות , גם לסרטן, נמצאת שם – בטבע.
בזוהר כתוב " אין לך כל עשב צומח בארץ שאין בו חכמה מעולה וכוחו בשמיים יפה".
מסתבר כי בצד הרוחני המהותי של האדם ההסבר הוא כי האדם נוצר מהאדמה שזה הטבע וכל צומח נוצר מאותו המקור לכן לכל צמח קיימת תכונה אשר עוזרת לאדם להגיע לריפוי גופני ונפשי.
כדי להיות מרפא טבעוני יש צורך להיות ראוי מבחינה הערך העצמי ולהכיר את חוכמת העשבים.
לא קיים ספר רפואות סודי שממנו ניתן ללמוד בעצם את כל הידע על הצמחים את כל החיבור של הרופא לצמח אבל הכל קשור לרצון המרפא ללמוד מהעשבים עצמם את התכונות שלו. להתבונן בו להרגיש שהוא מתאים לריפוי. לדעת שהצמח ישתף פעולה עם הרופא ע"י שהייה הקשבה והרגש.
" דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו. דע לך שכל עשב ועשב יש לו שירה מיוחדת משלו. ומשירת העשבים נעשה ניגון של רועה. כמה יפה, כמה יפה ונאה כששומעים את השירה שלהם. טוב מאוד להתפלל ביניהם ובשמחה לעבוד את ה' . ומשירת העשבים מתמלא הלב ומשתוקק. וכשהלב מן השירה מתמלא ומשתוקק אל ארץ ישראל אור גדול אזי נמשך ועולה מקדושתה של הארץ עליו. ומשירת העשבים נעשה ניגון של הלב " .
" כי כל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד לפי העשבים ולפי המקום שהוא רועה שם".
(רבי נחמן מברסלב )
 
אם הרועה מכיר את הניגון הוא נותן כוח בעשבים ומהו ה"ניגון" הזה – זוהי החכמה הסודית הנסתרת מכל אדם וניתנת למי שמוכן להקשיב...
ואת הניגון הזה אני רוצה לנגן, למעני ולמען האחרים.
 
ניתן ליצור איתי קשר דרך האתר בפורום או במייל – husangi@yahoo.com
אני פה לרשותם ולמענכם. לייעוץ ,שאלות ,הארות ,והערות  - וכל דבר העולה על דעתכם.
 
בברכת אהבה ורפואה שלמה.
גילה.

 

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים