חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

 

 לנצח את הסרטן דרך השכל והרגש

רשמים מהרצאתו של פרופ' גרשום זייצ'ק, מומחה למחלת הסרטן, על הקושי של הרפואה להתמודד עם הסרטן, ועל חוכמת הגוף כאמצעי משמעותי להתמודדות עם מחלת הסרטן.

הייתי רוצה לשתף אתכם בהרצאה ששמעתי לפני מספר שנים מפי פרופ’ גרשום זייצ’ק , רופא וחוקר סרטן. חכמת הגוף מסוגלת להתמודד עם מחלות, אבל החולים משקיעים המון אנרגיה בפחד, במקום בריפוי המחלה. הרפואה יודעת לטפל בחלק החריף של המחלה אך לא מלמדת את החולה איך לחיות עם הסרטן.

והנה כמה מהדברים הבולטים בהרצאתו:

תינוק שנולד, כל מה שהוא יודע זו חכמת הגוף. כשאני רוצה לנגוע באף, כל הגוף משתתף בפעולה. אני לא מודע לכל שלל הפעולות שמצריכה נגיעה כזו. זו חכמת הגוף. הגוף של חולה במצב תרדמת פועל באופן ספונטני. גם זו חכמת הגוף. גם ריפוי פצע הוא ספונטני לחלוטין. רוב פעולות הגוף שלנו אינן מודעות.

ילד נולד עם חכמת גוף בכמה מישורים, למשל יכולת החיקוי. ילד שמחליט שהוא רוצה לעמוד כיוון שהסביבה שלו עומדת. חכמת הגוף מתגייסת למשימה. לאינסטינקט החיוך יש משמעות רבה, ליכולת להשיב בחיוך. הילד נולד עם זה, זו חכמת הגוף. כשהילד גדל מתחילה לצמוח בתוכו ישות נוספת שנקראת שכל. בלי שכל לא מדברים. חכמת הגוף מייצרת את הניואנסים של הדיבור. במקום החיוך הוא לומד לדבר וככל שהוא גדל, גדלה הבנת הסביבה שלו.

כשאנחנו מבוגרים, השכל בשל. יש שני גופים: שכל וחכמת הגוף. בהתחלה השכל הוא מעין עבד, השרת של חכמת הגוף. כשחסרים נוזלים, הגוף שולח לשכל מסר: "חסרים לי נוזלים, תביא לי נוזלים" . האדם הולך לברז ושותה. אצל תינוק שהוא חכמת גוף טהורה, האימא עושה את זה בשבילו, כי הוא לא יודע לקחת מים לבד. אותו הדבר ברעב. הגוף שולח מסר למוח שהסוכר בדם יורד, חכמת הגוף שולחת מסר למוח: "לך תביא לי אוכל". אצל אדם במצב תרדמת יש חכמת גוף בלי שכל. כאן הרופא מהווה את השרת של חכמת הגוף. ברגע שחכמת הגוף שולחת כאב, היא מצווה למוח לחפש פתרון.

לשכל יש תפקיד בגוף. הוא מתווך בין חכמת הגוף לחברה. החברה חשובה להתנהגות שלנו. השכל אומר מה מותר ומה אסור. האינטראקציה בין השכל לחכמת הגוף קובעת את המחלה. לדוגמא: אישה המגלה גוש בשד. מבחינה רפואית יש לה סרטן. כל שאר הגוף בריא לגמרי. הגוש לא מפריע לאישה, חכמת הגוף לא מתלוננת עליו. כלומר, אין מסר של כאב אך כשהאישה מגלה את הגוש עולמה חרב עליה. היא נידונה למוות, כיוון שהמוח מודיע לה את דעת החברה על סרטן השד. השכל אומר: אומנם זה קטן, זה כלום, אבל את הולכת למות. הביטוי הראשון של המחלה זו חרדה, כיוון שהחברה החליטה שהיא תמות. יש שיטה שמנטרלת את השכל, המדיטציה. מדיטציה = נטרול השכל.

כשיש סרטן, חכמת הגוף ניגשת לטפל בסרטן. אלא שבגלל האספקט החברתי, מירב האנרגיה של החולה מופנית נגד השכל ולא נותרת אנרגיה לטיפול בסרטן. ישנן שיטות שמופנות ישירות על חומרי הגוף. מטרת הטיפול: כשהסרטן קטן מוציאים אותו. אם הסרטן מתפשט יש שיווי משקל בין הסרטן לחכמת הגוף, אם שיווי המשקל מופר, הסרטן גדל. חלק גדול משיטות הטיפול באות להרדים את הסרטן. מהות הטיפול: ללמד את החולה לחיות עם הסרטן. אלו שחיות הרבה שנים עם הסרטן נקראות בפי פרפ’ זייצ’יק: יוגי של סרטן. הרפואה יודעת איך לטפל בשלב החריף של המחלה. היא לא יודעת ללמד את האנשים איך לחיות עם הסרטן. יוגי של סרטן הם אלה שחיים עם המחלה ומרגישים מעולה. היוגי שלט על פונקציה בלתי רצונית של הגוף. יוגי של סרטן שולט על הגוף, אנחנו צריכים לעזור להם וללמוד את סודם של היוגים. הסרטן הוא יצירה של עצמי. אנחנו מנסים לתאם מחדש את המערכת בין השכל, הרגש והגוף. כשהשכל מנסה להשתלט על הרגש והגוף מופיעה מחלת הסרטן.

רשם: ספוז'ניק יוסי

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים