חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

 

נופים מקבוץ סאסא

 

 תודה לאנשי קיבוץ סאסא
 
בימים אלה של דין וחשבון, של תסכול הבא לידי ביטוי בהטחת האשמות, התחשבנות ונקמנות קיבלתי מספר אימיילים ובהם תיאורים של בעלי אכסניות שדרשו מחירים מופקעים ממילואימניקים, על קיבוצים שלא הרשו לחיילים לישון על הדשא ועוד ועוד.
 
ברצוני לספר לכם על אנשי קיבוץ סאסא אצלם התארחנו אני וחבריי למילואים במהלך שלושה שבועות במהלך המלחמה האחרונה.
 
מספר ימים לאחר חטיפת החיילים גויסנו אני וצוותי למילואים. יומיים לאחר הגיוס התמקמנו באחד הקיבוצים השוכנים לאורך הגזרה המרכזית בצפון אשר התנדב לשכן אותנו. כעבור שבוע נתבקשנו לעזוב מאחר ולקיבוץ היה צורך במבנה בו השתכנו. לאחר בירור קצר דרך "חבר של חבר" קיבוץ סאסא הודיע שישמח לקבל אותנו וזאת על אף שום קשר קודם בין היחידה בה אני משרת ובין הקיבוץ.
            בשלושת השבועות בהם שהינו בקיבוץ ועד לתום המלחמה הקיבוץ אירח אותנו באופן מופתי הראוי להערצה ולחיקוי. עם הגעתנו, סיפק לנו חדרים השמורים לאורחים משלמים (ללא כל תמורה או הבטחה לתמורה כמובן). כל יום בא נציג ודרש בשלומנו. אנשי הקיבוץ דאגו לנו לאוכל כשהצבא לא סיפק, דאגו לנו לכביסה, פתחו עבורנו את הבריכה ואת מתקני הספורט, ניקו עבורנו את החדרים, פתחו את הפאב וארחו שם אמנים כדוגמת אהוד בנאי אשר באו להופיע עבור החיילים. לקראת תום המלחמה, ארח הקיבוץ לפחות שש יחידות (אשר אני יודע עליהן) במקביל (יהלו"ם, שלדג, גדוד הנדסה, MLRS, גדס"ר צנחנים ודובר צה"ל). הקיבוץ נראה כמו בסיס צבאי לכל דבר. ובכל זאת, על אף כמות הרעש, הזבל, הרכבים שחסמו את שבילי הקיבוץ והאנשים הזרים שהסתובבו בין מתקני ובתי בקיבוץ לא נתקלנו בתלונה אחת או באיזושהי בקשה לתגמול. בסך הכל לילה אחד מתוך שלושת השבועות בהם שהינו בקיבוץ עזרנו בשמירה ההיקפית על הקיבוץ בגלל שהשומר של הקיבוץ גויס אף הוא - וזהו. לא הורמה אף גבה כאשר חרגנו פי שניים ושלושה ממכסת האנשים אשר הקיבוץ הסכים לארח עליה הוסכם מראש. אף קול לא הורם כאשר ראינו איך אנשי הקיבוץ קורסים תחת כמויות האשפה שייוצרו על ידי מאות החיילים שאכלסו הקיבוץ.
           
בחודש של טירוף מערכות, של לחץ, פחד והמון כפיות תודה, אנשי קיבוץ סאסא זהרו בנתינה שלהם, בשפיות שלהם, בצנעה שלהם, בבגרות ובאחריות שלהם ובעיקר בטוב ליבם.
 
על כן, במיוחד כעת כאשר קל יותר לראות נכוחה את מערכת היחסים בין הצבא ותושבי הצפון במהלך המלחמה, אני מלא השתאות והערכה לאנשים הנפלאים של קיבוץ סאסא.
 
אם אתם מתכננים חופשה בצפון אנא שיקלו להתארח אצלם או אולי לבקר במוזיאון הפסלים שלהם או אולי להעביר שם סדנה – לא תתחרטו.
 
דעו שעל אף חרושת ההשמצות הנפוצה בימים אלה בענפי התקשורת השונים, יש עוד אנשים ששווה להלחם בשבילם.
 
 
על החתום,
 
אורי אדם (צוות גידי) לוחם בסיירת יעל.        

 

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים