חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

 מבריאים שמרגישם שניצחו את סרטן ומוכנים לחלוק מסר, כיוון ודרך לחולים חדשים

מוזמנים לשלוח תמונה ומסר אופטימי

ביום ראשון 11.06.2006 נערך במועדון בארבי בדרום תל אביב אירוע ל"שיר מהלב". היה זה ערב שמטרתו לתמוך בחולי סרטן, להראות שיש חיים גם אחרי המחלה. באירוע הוצגה תערוכת תמונות של מבריאים ומבריאות מסרטן שהסכימו להצטלם ולהעביר מסר לחולים. לכל תמונה הוצמד טקסט שהיווה את המסר של המבריא. הרעיון של מבריאים מעודדים חולים חדשים, מצא חן בעיני וביקשתי מתהל להמשיך את התערוכה באתר שלי.  אני מציג כאן חלק מהצילמים שהוצגו בתערוכה במועדון בארבי עם הכיתוב שלהם. אני מזמין חולים נוספים  שחזרו למעגל החיים לשלוח לי תמנות ומסרים כדי להגדיל את גלרית התמונות ולתת כתף לחולים שזקוקים לעידוד.                               יוסי

 

 
אביבית אורן – אשקלון
" במרבית המקרים מדובר באנשים כמוך וכמוני  שאינם מסוגלים לעמוד בעלויות האדירות הנדרשות, אנשים שנקלעים למצוקה כלכלית איומה, בנוסף לבעיה רפואית. מתבזים ללא הועיל בקבוץ תרומות ותחנונים לעזרה... חובה לדאוג היום לכיסוי ביטוחי!!!".

 

 
חיה בר עוז – רמת השרון
"... הכל בחיים יחסי, תמיד יכול להיות גרוע יותר וצריך ליהנות ולשמוח מהטוב. בגדול כל אחד ואחת מאיתנו מסיימים את חייהם בשלב זה או אחר ... לא צריך לפחד מהמוות ולא מהמחלה...  מאז שחליתי אני מתייחסת ביתר קלות ל"בעיות" שצצות ביום יום. מעניינת מאד תגובת הסביבה הקרובה והרחוקה..."

 

שפי אזאצ'י – גבעתיים

"מתוך הצגת יחיד של יאיר לפיד: "את יודעת אמר דניאל, אין דבר כזה אושר, יש רגעים מאושרים פה ושם, השאלה היא רק אם אתה מסוגל ליראות אותם כשהם קורים, רב האנשים לא יכולים." "צריך תמיד למצוא את הטוב, ולהמשיך לחייך, גם אם המצב לא תמיד קל, לרב זה פשוט הופך אותנו למאושרים יותר..." 

 
 
אהובה דיגה – נהרייה 
 
"... להילחם בסרטן באופטימיות ולנצח בזכות סבלנות, התמדה והרבה תקווה. לקחת את הטוב מהחיים ולהשאיר מאחור אתמה שלא מתאים או מחליש את הגוף והנפש. כיום אחרי 11 שנים אני מרגישה נהדר... עושה למען עצמי את כל מה שלא עשיתי לפני כן. לא מקבלת כל דבר כמובן מאליו."
צילום: יוסי ספוז'ניק

 

חנה ביקל – כרמיאל
" ... לפתע באמצע החיים, הכי בריאים ומאושרים שלי, נפלו עלי השמיים... לאחר שנתתי לעצמי לבכות  כמה ימים משום מקום, ראיתי לפתע קרן אור שליוותה אותי במשך כל תקופת הטיפולים ואני ידעתי שאני אנצח. ואכן ניצחתי... אפשר לנצח וצריך לנצח!"
 צילום: רועי יעקובוביץ
 

פלקס גרינשפן – אשדוד
" לכל אחד מאיתנו צריך להיות את ה"עאע" ו"משא" שלו:
עול     = מעמסה
עומס   = שמחה
עושר = אוצרות (קורח)
צריך לראות במשולש (הכפול, ותכנו ) כל מילה כ"מילא", כזווית להסתכלות, לחוויות ולימוד בחיים!!!                  צילום: שי עם שלם

ד"ר רוברטו קליין – כרמיאל
ניצלתי מהסרטן וזכיתי באפשרות להציל חיים של אחרים..."
 
צילום: רועי יעקובוביץ

 

"הסיסמה שלי הייתה תמיד: "עם חיוך על הפנים תמיד מנצחים" אז אפשר לנצח גם את הסרטן. כשחליתי לקחתי הכול בקלות, אמרתי למשפחה שלא ידאגו, אני את המחלה הזאת אנצח, ועכשיו אחרי 16 שנה, אני מסתכלת אחורה ולא מאמניה שעברו כל כך הרבה שנים, ומה שרצית קרה..."

עו"ד ניב יוספן - רמת גן
"... לבסוף לאחר הטיפולים הכימותרפיים, 8 חודשים בבידודים שונים, ולאחר שירדתי 20 ק"ג – הסתבר לי בדיעבד שהרופאים נתנו לי בין 20-30% לשרוד את המחלה... שוחררתי הביתה. ולאחר שנת התאוששות בבית  ניגשתי לבחינות עורכי הדין, עברתי אותן בהצלחה והוסמכתי כעורך דין בשנת 2003..."
צילום: אריאל שוסטר

סוזנה ומשה אלפרין – תל אביב
משה: "...חשיבה חיובית ואופטימיות הם כלי עזר בל יעבור כדי להתגבר על הסרטן".
סוזנה: "... השמש תמיד זורחת, גם אם יש כמה ימים רצופים של גשם כמו בחורף. בימים שאצלי "ירד גשם" חזרתי פעמים אין ספור על משפט שקראתי פעם: "במקום שיש בו פחד אין בו אהבה" אני מאושרת, בקרוב אצלכם".
צילום: שי עם שלם

טליה בן ציון – תל אביב
"נאספתי אל זרועותיי באהבה גדולה. חיבקתי כל קמט, מגרעת, צלקת שהעידו על סיפור חיי. "התקבלתי"! אמרתי לעצמי. את הייאוש השארתי בצד, ובאמונה ותקווה שמתי פעמי בדרך אל האור. ובחוץ פורחים נרקיסים וגם סיגליות לרוב, וכלניות ואירוסים. ובליבי כבר לא נותר מכאוב."
צילום: אריאל שוסטר

לנצח את הסרטן 

 מבריאים שהשתתפו בתערוכה הנ"ל ומסכימים שתמונתם תופיעה גם במדור זה מתבקשים לפנות אלי.       תודה מראש  יוסי


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים