חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

  

לשיר מהלב

הוריה של תהל קליין חלו בסרטן; אביה לקה במחלה בצעירותו ואמה עוברת בימים אלו טיפולים נגד סרטן המעי הגס. למענם ולמען חולי סרטן נוספים ארגנה קליין אירוע תמיכה בחולים שהתקיים השבוע בתל אביב

ביום ראשון נערך במועדון בארבי בדרום תל אביב אירוע ל"שיר מהלב". היה זה ערב שמטרתו לתמוך בחולי סרטן, להראות שיש חיים גם אחרי המחלה. באירוע הוצגה תערוכת תמונות של מבריאים ומבריאות מסרטן שהסכימו להצטלם ולהעביר מסר לחולים. לכל תמונה הוצמד טקסט שהיווה את המסר של המבריא.

 אחת המשתתפות בתערוכה, אהובה דיגה, מספרת שהסכימה לחשוף עצמה בתערוכה כחולת סרטן לשעבר ( 10 שנים), על אף שרבים מהחולים מעדיפים להסתיר את העובדה הזאת: "אני זוכרת שבזמנים הקשים בבית החולים, מה שעודד אותי היו החולים שהבריאו ונתנו לי את התקווה ואת הכוחות להתמודד". מספרת דיגה, "כאשר נכנסתי וראיתי את התערוכה התרגשתי מאד, הרגשתי גאווה על שאני נכללת בקבוצה גדולה של אנשים שחיים ותורמים לאחרים".

(אהובה עלרקע התערוכה מימין)

האירוע אורגן בחסות האגודה למלחמה בסרטן ואמנים רבים תרמו מזמנם ובאו לשיר - אהוד בנאי, בית הבובות, איה כורם, יוני בלוך. יחד עם זאת, השיר המרגש של הערב נכתב על ידי תהל קליין שהייתה מהמארגנות הבולטות של האירוע.
 

 

 

       לקליין יש סיפור אישי של מחלת הסרטן במשפחה ו"שיר מהלב" נועד לתת תמיכה להוריה. קליין מספרת: "כשאבא שלי, רוברטו קליין, היה בן 17, התגלתה אצלו מחלת הסרטן בבלוטות הלימפה. הוא עבר הקרנות (באותה שנה החלו להשתמש בהקרנות בעולם) והבריא בעקבות הטיפולים. בעקבות המחלה החליט אבי ללמוד רפואה, והוא היום סגן מנהל מחלקת הצינתורים של ביה"ח צפת. היום, 37 שנים אחרי שהבריא מן המחלה, חלה אבי בדלקת קרום הלב מסוג נדיר ומסוכן (יש אולי מקרה או שניים בשנה בארץ, ובדרך כלל המחלה גורמת למוות). כשהמחלה היא תופעת לוואי של ההקרנות שעבר בילדותו.
 
"בדצמבר האחרון, כשהיה אבי בין חיים למוות, הוא עבר ניתוח מסוכן ביותר- קילוף של קרום הלב, ועם סיכוי של 30% להבריא הוא עבר את הניתוח בשלום. בזמן שהוא היה מאושפז, אימי החלה להרגיש כאבי בטן חזקים מאוד. לאחר בדיקת אולטראסאונד נאמר לה כי ככל הנראה הכאבים הם בגלל הלחץ הנפשי שעברה בחודשים האחרונים, בגלל המצב של אבי. אבי, תוך כדי החלמתו, לא וויתר לה, ושלח אותה לעוד בדיקות. שלושה חודשים אחרי, נודעה לנו הבשורה המרה - לאמא יש סרטן.

 "אמי כרגע חולה בסרטן המעי הגס, בשלב מתקדם. היא עוברת טיפולים כבר למעלה משלושה חודשים, ויש שיפור במצבה. לאחר שהמחלה התגלתה, אימי ביקשה ממני לארגן הופעה ולשיר לה (אני שרה, כותבת ומלחינה). בהתחלה תכננתי לארגן ערב יותר אינטימי וצנוע. אך לאט לאט האירוע התחיל לגדול למימדים שאליהם הגיע. לא מצאתי שיר שמתאים לאירוע, והחלטתי לכתוב שיר במיוחד לאימי. אנחנו משפחה מאוד קרובה, ואופטימית. רצינו לחלוק את האופטימיות הזו עם עוד חולים ובריאים, ולחזק את רוחם (כך גם עלה הרעיון לתערוכת הצילומים). אני חושבת ומקווה שהשגנו את המטרה".

 

(מימין: אהוד בנאי ואיה כורם)

יוני בלוך

  

 אימא

 אימאל’ה שלי, את כל מה שיש לי. 

כל הכח, כל האושר, כל הטוב שיש בי…
 
אז אל תיתני לעצמך לשכוח, 

מהמקום הזה נוכל לצמוח. 

אימא שלי אצלי שוב בחדר. 

מנשקת, כי השמש כבר הופיעה מעבר.
 
אז אל תיתני לעצמך לשכוח, 

מהמקום הזה נוכל לצמוח. 

ותרשי לעצמך לשמוח, 

מהמקום הזה נוכל לפרוח. 
 
אימאל’ה שלי, 

את כל מה שיש לי. 
 
תהל קליין (מימין)                                                                    ערך וצילם: יוסי ספוזניק

 

 

 תערוכת מבריאים מסרטן מתוך התערוכה שהוצגה במועדון בארבי בתל אביב ב 11.06.2006

 התערוכה החדשה של האתר           הבלוג של תהל קליין       שירים של תהל באינטרנט


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים