חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

 

נושאים אחרים

כל המאמרים שלי ב"סקופ"

 
רדיו פולין הפסיק את שידוריו בשפת האספרנטו לאחר 47 שנה, ביום הולדתו של יוצא השפה, היהודי אליעזר זמנהוף. סגן נשיא הרשת הצדיק את הסגירה, בין היתר, בכך שגם בישראל אין תחנה המשדרת בשפה זו. על תרבות וזכרון.
 
 
בשביל הילדים שמאושפזים במחלקת ילדים בביה"ח וולפסון, רופא וחולה הוא לא משחק דימיוני, אלא מציאות חייהם. מעטים הם רגעי השמחה בחייהם, ולכן כאשר מגיע לירון הליצן הוא זוכה לחיבוקים חמים. ראיון שמח עצוב
 
 
"בסקופ הכתבות שאני מגלה בהן עניין הן הכתבות מהפריפריה. כמי שגדל בקריית מלאכי, דווקא מה שקורה מחוץ לתל אביב נראה לי הדבר האמיתי", יוסי סעידוב כתב השבוע על הכתיבה בסקופ

 

 יאנוש מפולין שומע אייל גולן, חולם על ירושלים

 

בן 33, פועל מספנה, מודה לילדים הישראליים שלימדו אותו את שפת הקודש, מוריד שירים של עפרה חזה דרך האינטרנט, ורק מצטער שאין בסיפריות בפולין יותר ספרים בעברית. ידיד ישראל אמיתי.

 

 

את להיט העבר של חווה אלברשטיין כתב אבי ב-1937

 

אבא הרבה לתאר את הנוף האנושי של העיירה בה גדל ברוסיה: הדלות, הפשטות, והחלומות. כך נולד השיר "עץ הכוכבים" שהפך בשנות השבעים ללהיט בזכות העיבוד של יורם טהרלב והקול של חווה אלברשטיין.

 

 

החייל של נורית

 

"רואה אותך בשדה הקרב / אך אתה אינך. / כולך חבול שפוך בדם / האם זה באמת אתה?"

 

דמויות אימפרסיוניסטיות קמות לתחיה במוזיאון תל אביב

 

ביקור סטנדרטי ביום פנוי במוזיאון תל אביב הציג לי חוויה מרתקת: אימפרוביזציה תיאטרלית שהפכה לאמצעי הדרכה ייחודי עבור ילדים המבקרים במוזיאון. 

 

"הרגשתי כאילו אני נמצא על הקבר של אימא שלי"

הכומר ולדיסלו וואקולה מפולין עמד אתמול לראשונה בחייו בצפירת יום השואה: "ראיתי על מדרכה בן אדם מבוגר ממרר בבכי. נתתי לו יד הוא ראה את הדמעות שלי והבין הכול. חיבקתי אותו דקות ארוכות".

 

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים