חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  
דף הבית >> סקופ >> על סרטן ורגשות
 

 

 

 

 

  

 מאמרים חדשים של יוסי ספוז'ניק באתר החדשות סקופ. www.scoop.co.il

  

 

 
"היה לי חלום שיודיעו לי שהוא נרפא. כאשר אראה אותו מרחוק, אזרוק את התיק מעלי, ארוץ ואחבק אותו. חלום שעדיין מחכה להתגשם". סיפורה של עטרת, מש"קית נפגעים בצה"ל, אשר התאהבה באהוד, חייל חולה סרטן. חלק ראשון
 
 
לפני שנה בדיוק היה אהוד, בן 23, בימיו האחרונים בטרם הוכרע על-ידי מחלת הסרטן. יוסי ספוזניק, אשר הכיר אישית אותו ואת אימו, משתף את קוראי סקופ בהתלבטויות ובדילמות סביב העיסוק הכואב בשאלת הסרטן והמוות
 
 
קארין, בת 32, התקשתה להתמודד עם מחלת הסרטן של אביה, ולטענתה, בשל כך חלתה בעצמה בסרטן בעת ימי ההחלמה של אביה, ואף הסתירה זאת ממנו. כיום, קארין ואביה בריאים ומאושרים, ומעדיפים פשוט לצחוק על המחלה.
 

"חליתי בסרטן באשמתי"

אחת מהתגובות הנפוצות לגילוי מחלת הסרטן, היא תחושת אשמה; הנחה שהחולה הביא על עצמו את המחלה. יוסי ספוזניק מביא את סיפורה של ט', אשר סבורה כי היא אשמה בכך שחלתה בסרטן השד, ומסביר על היציאה ממעגל החרטה.

 

למה חולי סרטן נמנעים מהשתתפות בקבוצות תמיכה?

הסיפור של לירון (שם בדוי) הוא דוגמא טיפוסית: אדם אשר מגלה יום בהיר אחד שהוא חולה סרטן, אך מעדיף לעבור את הקשיים בעצמו, בלי לחלוק דבר עם איש, בלי להתייעץ. על מחקר של עמותת ח.ס.ן אשר בחן את הסוגייה.

 

 

יש תקווה: חולים מתגברים על הסרטן באמצעות חכמת הגוף

בשבוע שעבר נערך בתל-אביב מפגש של כ-40 אנשים אשר הבריאו ממחלת הסרטן, והתכנסו כדי לחלוק חוויות ולספר על הדרכים שמצאו להתמודדות עם המחלה. יוסי ספוז'ניק היה, ראה, כתב וצילם.

 

איך להעניק הערכה וכבוד לילד חולה סרטן

הפורומים באינטרנט מהווים סביבה תומכת במציאת פתרונות יצירתיים גם למורים לתלמידים חולי סרטן. יוסי ספוזניק יצא לצ'וטט ומצא שיתוף פעולה יצירתי בין מורים שחוששים להפלות בין תלמידים בריאים לתלמידים החולים

 

"הצילו אני עומדת למות": איך להתמודד עם הפחד מהסרטן

אשה שמבקשת עזרה כי היא מפחדת למות, גבר שדקר עצמו בבטן כי הוא בטוח שיש לו גידול ובחור שבטוח שהצרבת היא סימן למחלה הקשה. כולנו חוששים ממחלת הסרטן, אך מפחדים לדבר על זה

 

שיר מהלב: מבריאים מסרטן הפיקו אירוע לחולים במחלה

הוריה של תהל קליין חלו בסרטן; אביה לקה במחלה בצעירותו ואמה עוברת בימים אלו טיפולים נגד סרטן המעי הגס. למענם ולמען חולי סרטן נוספים ארגנה קליין אירוע תמיכה בחולים שהתקיים השבוע בתל אביב

הומור שחור - מנגנון הגנה מול מחלת הסרטן

פרט לטיפולים, סדנאת, תרופות ותפילות, יש עוד דרך שיכולה לעזור לאנשים לעבור בשלום את מחלת הסרטן, או לפחות להקטין את הסבל - הומור. ורצוי שיהיה שחור.

תרפיה בצחוק. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק

מסלול חייו של אלכס סטרניק משופע פיתולים ושינויים. הוא נסע להודו כדי לעבוד בארגון הומניטרי כתזונאי, וחזר לארץ כמנחה סדנאות "יוגה צחוק". לכל אלו שמפקפקים ביכולת של צחוק לרפא, סטרניק מצויד גם בהסבר מדעי.

 אתר חדש ברשת: לא "נלחמים בסרטן" אלא "נפגשים" איתו

יוסי ספוז'ניק מאמין כי טיפול בהיבט הרגשי והנפשי של מחלת הסרטן חשוב לא פחות מהטיפול הרפואי, ולכן בימים אלו הוא מעלה באינטרנט אתר חדש שעוסק בעזרה לחולי סרטן.

 

 

בין תקווה לרצון למות. דוא"ל ההתאבדות של ציפי

"ציפי, תעני לטלפון השני", אמרתי. "אני לא יכולה לקום אין לי כוח..", היא ענתה. שאלתי אותה: "מה הטלפון של הבן שלך? מהר..". היא אמרה לי את מספר הטלפון בצורה ברורה. הבנתי שהיא לא באמת רוצה למות.

 

 

לחיות בעולם הזה – להתמודד ולנצח את הסרטן

 

לעתים, כמו במקרה שלפנינו, הניצחון על מחלת הסרטן גורר אחריו שינוי חיובי בחיים. סיפורה של איילת שניצחה את המחלה, ושינתה את חייה מקצה לקצה.

 

ההרס הוא לא גופני, הוא קודם כל נפשי

 

צופית, חולת סרטן, מספרת בגילוי לב על ההתמודדות התובענית עם מחלת הסרטן, תוך שהיא מנסה להמשיך ולתפקד כרגיל, עד כמה שזה אפשרי.

 

להביט לאמת בעיניים

 

מאיה קיבלה את חייה בחזרה ודלית למדה תובנות חדשות על עצמה. שתיהן השתתפו בקבוצת תמיכה של עמותת "להביט לאמת בעיניים". עמותה שהוקמה במטרה לספק לחולי ומבריאי הסרטן ובני משפחותיהם טיפול הוליסטי שיעזור להם בהתמודדות היומיומית עם המחלה.

 

חיבוק וירטואלי: תמיכה בחולי סרטן ובני זוגם ברשת

 

 "אין חכם כבעל הנסיון": אפשר היום למצוא ברשת פורומים בהנהלת חולי סרטן שהחלימו והחליטו לעזור לאחרים. אלא שלא לכולם זה עוזר.

 

 

לנצח את הסרטן דרך השכל והרגש

 

רשמים מהרצאתו של פרופ' גרשום זייצ'ק, מומחה למחלת הסרטן, על הקושי של הרפואה להתמודד עם הסרטן, ועל חוכמת הגוף כאמצעי משמעותי להתמודדות עם מחלת הסרטן.

 

 

טיפול אלטרנטיבי בסרטן: כל מה שצריך לדעת

 

אפשר לספור על יד אחת את האונוקלוגים המשתפים פעולה עם ריפוי אלטרנטיבי. טובת המטופל היא זו שצריכה לעמוד מול העיניים ולא שום דבר אחר. ראיון עם מומחה לטיפול אלטרנטיבי במחלת הסרטן.

 

 

"צמיחה מהאובדן": על התמודדות עם שכול ואובדן

 

ראיון עם נירה דגני, עובדת סוציאלית ומומחית לטיפול בשכול ואובדן. על היכולת ועל אי-היכולת להשלים ולהתמודד עם מוות של אנשים קרובים.

 

 

 "ציפור לילה" נותנת אוזן קשבת לחולי סרטן

 

הנכנסים לפורום "סרטן- לא לבד" מחפשים תמיכה, מקורות מידע וחיבוק. לרבים מהם קשה לדבר על הסרטן, אבל מנהלת הפורום, גלי קרני, נותנת את התחושה שהכל לגיטימי ושמותר לדבר על הכול.

 

 

 

 

 

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים