חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  

 

שמחה ואמונה.
 
רבי נחמן מברסלב ( נולד בשנת 1772 במזיבוז שבאוקראינה. נכד של רבי ישראל הבעל שם טוב)
מיסד חסידות ברסלב מספר בכתביו על מחלת הייאוש שורשיה ורפואתה. הוא מדבר על תקווה ונחמה לכל איש יהיה מי שיהיה, עבר מה שעבר , אם רק יתחזק ברצון אמיתי אל הטוב והקדוש.
מעלה חשובה בחסידות זו היא השמחה – להיות בשמחה תמיד. למה ? מה החשיבות של מידת השמחה ?
בספר "אוצר הרפואות " נותן רבי נחמן הסבר לחולי וכיצד להתחזק ולהבריא - ע"י שמחה ואמונה.
רוב החולים והמחלות הם מצד הדאגות והמרירות, ריבוי העצבות והדיכאון ( מרה שחורה ).
כי הדאגה והמרירות יכולים להפיל למשכב.
" כי אז נשבר גופו ובנקל לו להיות חולה" .
כל מה שהאדם סובל בגשמיות בגופו זה בא מרוב האכזבות שעוברות בחייו. הוא דואג וחרד ומפחד מכל דבר עד שנופל לייאוש וזה הורס את בריאות הגוף.
ולכן כדי לצאת מהחולי עליך לעשות כל מיני פעולות שבעולם כדי להיות בשמחה, לשמח ולבדר את עצמך. לחזק,לעודד, לשמח, להכניס תקווה ( ולא להתייאש מהרחמים ), לרפא את הרוח ואז הגוף יתחזק.
עיקר רפואת האדם הוא השמחה והאמונה. ככל שאדם שמח יותר הוא בריא יותר.
רפואת החולה תלויה גם במידת הביטחון ובמידת האמונה שיש בחולה שיתרפא כי דרך החולה ליפול לקטנות מוחין ונדמה לו שהוא חולה המחלה שאין לה רפואה אבל אמרו חכמים (מגלה יג) – " אין הקדוש ברוך הוא מכה את ישראל אלא אם כן בורא להם רפואה תחילה ".
טבע האדם להימשך אחר עצבות ומרירות ודיכאון . מי ששמח תמיד מרגיש צעיר ורענן כי השמחה מחזיקה אותו עם כל כוחותיו ומכניסה בטחון עצמי ואמונה ואז הגוף חזק ובריא . וכאשר הגוף חזק יש לנשמה כלי ומשכן היכן לשרות. ויש לו נשמה בריאה וחזקה.
כשאדם שרוי בשמחה מראה שחלקו בקדושה. כי הטומאה היא העצבות והמרירות והקדשה היא השמחה והחדווה. ובמה שאדם מתעסק – שם אוחז. אם אדם עצוב תמיד, שבור סימן שהוא נמצא עדין בתוך הטומאה ושורים בו קליפות הסטרא אחרא . וזה הורס את בריאות . כשאדם שש ושמח, מחייך תמיד לכולם, תמיד שר שירי שמחה, משמח עצמו ואחרים סימן שהוא בקדושה ובונה את גופו. ואם בנה את גופו אז בנה את נשמתו.
 
גם תפקידו של הרופא הוא לחזק ולשמח , לתת תקווה לחולה ולהחדיר בו אמונה.
מוהרא"ש אמר ( אמרי מוהרא"ש חלק ב סימן תתפג ) – " רופא צריך תמיד לדעת כי הוא רק שליח מהקדוש ברוך הוא , ועל ידי זה יצליח במשימתו הקדושה לרפא חולים, ואף אסור לו לייאש חולה, כי נתנו לו רשות לרפא אבל לא לייאש, כי החיים של האדם תלויים רק בידי הקדוש ברוך הוא ".
בספר "אוצר הרפואות" רבי נחמן פונה לרופא "... ולכן רופא יקר ! אם אתה רוצה לקנות את עולמך בחייך, ראה למסור את עצמך בשביל החולה המטפל אצלך, ותחזקו ותאמצו ותעודדו ותשמחו, ותכניס בו בטחון עצמי, וכן תדבר על לב המשפחה דברי ניחומים והתחזקות. והעקר – לתת להם תקווה , שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר. ואם היית יודע מה הדבורים הקטנים והקלים הללו עושים לבני המשפחה ובפרט לחולה המטפל אצלך, היית מרבה בדבורים, ולא היית חוסך במילים,אדרבה, היית רק עוזר ומסיע להם, והיה זה שכרך לימים הבאים".
 
כשהחולה נמצא בשמחה, מעודד ע"י הרופא הוא מגביה את רוחו ועוזר לו באמת להתרפא . כי השמחה והתקווה זה כבר חצי רפואה.

 

מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים