חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  
דף הבית >> סקופ >> מאמרים שלא פורסמו בסקופ >> קבלתי טיפול בהרמוניה
 

 

השיעור שלי עם רחל לוויתן
 
האם הסתכלתם על עצמכם פעם במראה?
נסו ותיראו איך אתם נראים , איך אתם עומדים, איזה מסר משדר הגוף שלכם.
אולי אתם מרגישים כמו שאתם נראים?
בדרך כלל אני לא אוהב להסתכל על עצמי במראה. אצל רחל לוויתן במרכז הרמוניה
לא הייתה לי בריירה אלא להסתכל על עצמי סוף סוף במראה.
רחל הזמינה אותי להתנסות בטיפול בשיטת אלכסנדר, הגעתי לקליניקה עם הרבה מוטיבציה ללמוד על עצמי גם מזווית זו של שיטת אלכסנדר. השיטה מלמדת את האדם כיצד להשתמש בגופו ובמחשבתו בצורה היעילה ביותר בשבילו ובכך להיות אחראי לשיפור איכות חייו.
 
תוך כדי השיעור למדתי על צורת העמידה שלי על היציבה על ההליכה והכי חשוב הכיפוף של הגב שגם אותו ניתן להביא למצב טוב יותר להחזיר כל חוליה למקום המקורי שלה.
כשראיתי את רחל הבנתי מיד לאן אני צריך לשאוף. רחל משדרת בעמידה שלה יציבות זקיפות קומה ועוצמה רבה.
אין לי ספק שתכונות אלה מזמינות את המטופל לשאוף ליותר.
 
הבנתי שאדם שעומד עם גב זקוף ועם ראש מורם מרגיש כך וחשוב יותר שגם הסובבים אותו מרגישים את השינוי ומתייחסים לאדם בהתאם. אין לי ספק היום שניתן לשנות דפוסי התנהגות דרך ההתנהלות של הגוף.
כבר בשיעור השני מצאתי  שעומד מולי במראה ניראה אחרת, יציב יותר גבוה יותר ועם בטחון עצמי רב יותר.
 
השיעור עוסק לא רק בעמידה אלא גם בהליכה, מתרגלים הליכה יציבה קדימה ואחורנית, בהדרכתה של רחל, על קצות האצבעות וכן על העקבים.
 
במשך הטיפול שכבתי על מיטת טיפולים ורחל הביאה את כל חלקי הגוף שלי אל מקומם המקורי, על ידי מתיחה או לחיצה קלה (כך זה ניראה מהזוית שלי כמטופל) מתרגלים חלקי הגוף והשלד לחזור למוקם,
 
למי שסקפטי, כדאי להתנסות כדי להבין. הרעיון המרכזי בטכניקה הנ"ל הוא, שכדי להשיג בריאות טובה ותפקוד יעיל של כל האיברים, השימוש בגוף חייב להתבצע בשליטה מלאה על מערכת 'שלד-שרירים', וכל זאת עם מינימום מתח.
 השיטה מתייחסת לאדם כאל שלמות פסיכו פיזית והיא מסווגת כשיטת לימוד וחתית אישית.  אומר אתר האינטרנט של אירגון המורים לשיטת אלכסנדר
השיטה אינה מסווגת כשיטת ריפוי, אם כי בעזרת הלימוד וההכרות של האדם עם עצמו ועם אופן התנהלותו הוא מגיע לשיפור רב בתפקוד הכללי שלו וכך גם לשיפור בריאותו ולהפגת כאביו וחוליו.
מקובל לחשוב שטכניקת אלכסנדר באה לשנות את הפעילות הקשורה ביציבה של האדם ואכן כך אפשר לראותה, אלא שהיא עוסקת בהרבה יותר מזה. זוהי טכניקה לשינוי התגובה של האדם על גירויים מהסביבה ומכאן שאפשר ליישם אותה בכל קשת הפעילות האנושית, כולל בתהליכים מחשבתיים, רגשיים ופיזיולוגיים.
 
כדי להתנסות בשיטה כדאי לפנות אל רחל לויתן במרכז הרמוניה
 
 
 
 

 

 
מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים