חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  
דף הבית >> יוגה צחוק - שחר יניב >> נתינה לקהילה
 

כאשר יצאתי לדרך החדשה והמופלאה של הליצנות הרפואית והנחיית סדנאות היוגה צחוק, ידעתי כי בראש ובראשונה אני רוצה לתת לקהילה ממנה אני בא.

חשתי כי יש בי הרבה מה לתת ובחוץ יש מי שמקווה לקבל....
אחד העקרונות החשובים שהצבתי לעצמי במסגרת עבודתי כליצן רפואי וכמנחה יוגה צחוק, הוא לפנות זמן באופן קבוע על מנת לתת מעצמי ומאהבת האדם שבי לקהילה בה אני חי.
תמיד יש למי לתת ותמיד יהיו אנשים שזקוקים ורוצים לקבל באהבה ובחום.
 
מעבר לפעילויות התנדבותיות אקראיות, אני מתנדב באופן קבוע בבית החולים בנהריה כליצן רפואי במחלקות הילדים.
כאשר אני מגיע למחלקה, שולף את החצוצרה ונכנס לחדרים בקול תרועה . . . השינוי כבר מורגש באוויר!
כאשר הילד והמשפחה שטרודים בענייני המחלה והאשפוז בבית החולים, רואים לפתע ליצן מחופש ומאופר, חמוש בחיוך ענקי  ובאנרגיה של שמחה, שנכנס ומריע רק לכבודם... זה כבר משנה את האווירה כולה! מיד חשים את האנרגיה באוויר, החיוכים מתחילים לצוץ, אחריהם הצחוק המתגלגל... ולכמה רגעים כולנו שוכחים איפה אנחנו נמצאים.
ניתן לחוש כי גם הילד וגם ההורה חשים כמה הם מיוחדים באותו רגע בו מישהו נכנס ונותן את תשומת הלב רק להם, מתוך כוונה כנה ואמיתית להראות שאיכפת, לשפר את מצב הרוח, להעלות את המורל ולגרום להם לחוש מיוחדים ולו לרגע קט.
 
העבודה שמתבצעת עם כל מטופל, משאירה את חותמה לא רק לזמן הפעילות, אלא לטווח ארוך יותר. לרוב, המטופלים יזכרו את החוויה לתקופה ארוכה...
 
הוכח מדעית שצחוק ושמחה עוזרים להתמודד עם מצבים פיזיים לא פשוטים ואכן הצחוק עושה את שלו: ילד שצוחק חש פחות בכאבים המטרידים אותו וביחד עם אווירת השמחה שנוצרת, כל המשפחה מרגישה יותר מעודדת ויותר אופטימית. הסיבה העיקרית לכך היא שצחוק גורם להפרשת "כימיקלים שמחים" מהמח כמו אנדורפינים – שהם נוגדי הכאב הטבעיים של גופנו, וסרוטונין שהוא חומר טבעי שהוכח כמפחית מצבי מתח ולחץ.

 
ההתנדבות בבית החולים גורמת גם לי תחושה נפלאה של אושר וסיפוק רב אשר מניעים
אותי לחזור ולעזור בכל פעם מחדש. כיום אני כבר חלק קבוע מהנוף של מחלקת הילדים J
 
מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים