חפש  

הבית של שוש ויוסי  |  
מכשיר מונע נחירות  |  יוסי ספוזניק - טכנאי שיניים  |  לייב מורגנטוי  |  
דף הבית >> נחירות ודום נשימה >> התקן דנטאלי יתרונות וסיכונים
 
 
אם על פי האבחנה של הרופא שלך נמצא כי אתה זקוק לטיפול בהפרעות נשימה בזמן השינה (נחירה ו/או דום נשימה חוסם). הרי שמצב זה עלול להוות סיכון בריאותי משמעותי היות שהדבר פוגע בדפוסי שינה נורמאלים ועלול לגרום לירידת רמות החמצן בדם, ודבר זה, עלול לגרום לדברים הבאים: ישנוניות מופרזת בשעות היום, הפרעות בקצב הלב, לחץ דם גבוה, התקף לב או שבץ.
 
מהו הטיפול באמצעות מתקן אוראלי?
 
הטיפול בנחירה ו/או דום נשימה חוסם בזמן השינה באמצעות מתקן אוראלי אמור לסייע לנשימה במהלך השינה על ידי החזקת הלשון והלסת במצב קדומני במהלך שעות השינה. הטיפול באמצעות מתקן אוראלי נמצא מועיל מאוד בקרב מטופלים רבים. מכל מקום, אין כל ערובה שהוא יהיה אפקטיבי במקרה שלך, משום שכל אדם הוא שונה וישנם גורמים רבים המשפיעים על דרכי הנשימה העליונות בזמן השינה. חשוב לדעת שגם כאשר הטיפול אפקטיבי, יכול לעבור פרק זמן מסוים עד שהמתקן יגיע לפעילות מיטבית. במהלך פרק זמן זה ייתכן שתמשיך לסבול מהסימפטומים הקשורים להפרעות הנשימה בזמן השינה. אם אובחנת כסובל מדום נשימה חוסם, עליך לקבל מהרופא שלך הפניה לבדיקה מקיפה במעבדת שינה על מנת לבדוק באופן אובייקטיבי את מידת היעילות של הטיפול.
 
השפעות לוואי וסיבוכים כתוצאה מהטיפול באמצעות מתקן אוראלי
 
מחקרים שפורסמו מצביעים על כך שבין השפעות הלוואי לטווח קצר כתוצאה מטיפול במתקן אוראלי ניתן למצוא ריור יתר, קשיים בבליעה (כאשר המתקן במקומו), כאבים בלסתות, כאבי שיניים, כאבים במפרק הלסת, יובש בפה, כאבי חניכיים, התרופפות שיניים ושינויים קצרי טווח במנשך (האופן בו נפגשות השיניים העליונות והתחתונות). לעיתים מדווחים גם על תזוזה בשיחזורי שיניים עם התאמה לקויה). רוב תופעות הלוואי הללו הן זניחות והדברים מסתדרים מעצמם במהירות לאחר התאמה קלה של המתקן. סיבוכים ארוכי טווח כוללים שינויים במנשך העלולים להפוך לקבועים כתוצאה מתזוזת שיניים ו/או חזרה למיקום קודם של מפרקי הלסת. סיבוכים אלו יכולים להיות הפיכים לחלוטין או בלתי הפיכים לחלוטין במקרה של הפסקת הטיפול באמצעות המתקן
 
יש חובה לקיים בדיקות ביקורת אצל ספק המתקן האוראלי על מנת להבטיח התאמה נאותה ולאפשר בדיקה של הפה כדי להבטיח שבריאותו תקינה. במקרים של סימפטומים או חוסר נוחות חריגים אשר אינם כלולים בטווח המצוין בהסכמה זו, או במקרים בהם יש צורך ליטול משככי כאבים לצורך הפסקת אי הנוחות, מומלץ להפסיק את השימוש במתקן עד להערכת מצב חדשה.
 
 
טיפולים אלטרנטיביים להפרעות נשימה בזמן השינה
 
טיפולים מקובלים אחרים להפרעות בנשימה בזמן השינה כוללים שינויים בהתנהגות, לחץ אויר חיובי במעברי אויר וניתוחים שונים.  אם  ההחלטה שלך היא לבחור לטפל בהפרעות הנשימה שלך בזמן השינה באמצעות מתקן אוראלי ואתה מודע לכך שייתכן שהטיפול לא יהיה אפקטיבי לחלוטין עבורך. באחריותך לדווח על תופעות לוואי ולהפנות כל שאלה שתצוץ למשרדי ספק המתקן.   

מתוך האקדמיה האמרקאית לרפואת שינה  


לפרטים נוספים והזמנת התקן
מונה:

תאריך ושעה
  
התחברות לחברים

עבודה בחו"ל

כל הזכויות באתר שמורות ליוסי ספוזניק   0505366176   קרא את תקנון האתר    izen@netvision.net.il

לייבסיטי - בניית אתרים